Atletika pro děti s podtitulem Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje se zítra představí v Lounech v rámci Memoriálu Karla Raise.

Zájemci se mohou těšit na den plný pohybu pro celou rodinu. Děti přijede podpořit hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a také nejlepší česká diskařka současnosti Věra Cechlová.

Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje, takový podtitul letos dostaly doprovodné akce atletiky pro děti v našem kraji. Projekt má mezi rodiči s dětmi ohlas. Například v chomutovském zooparku si při témže setkání zasportovalo kolem pěti set dětí.

Nyní se Atletika pro děti přesouvá do Loun. V sobotu od 8.45 hodin ji zájemci najdou na lounském výstavišti v areálu Masarykových sadů. V 11 hodin za dětmi dorazí diskařka Věra Cechlová a kolem poledne zahájí i autogramiádu. Akci přijede podpořit také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, která zároveň předá atletickou sadu pro nejmenší atletickému oddílu ASK Elna Počerady.

Pro děti je v Lounech připraven tradiční osmiboj. Vyzkouší si běhání, skákání a házení na všechny možné způsoby a základní pohybové dovednosti si procvičí s pěkným a hravým náčiním a nářadím. Tentokrát sportovní dopoledne Atletiky pro děti proběhne v rámci Memoriálu Karla Raise - silničního závodu na 15 kilometrů, který se tradičně běží z Počerad do Loun. Jde o společný závod zdravých běžců i handicapovaných sportovců jezdících na vozících.


Atletika pro děti do Loun zavítá poprvé a její prezentaci v městě přezdívaném perla na řece Ohři vítá i trenér Radovan Šabata z místního klubu ASK Elna Počerady. „Atletika pro děti je dobrý projekt, který malé děti přitáhne ke sportování. Podobnou akci tu vítáme i proto, že jsme atletičtí fandové a rádi bychom touto formou nabídli malým zájemcům možnost, jak se začlenit do našeho atletického klubu,“ říká R. Šabata.

Dopoledne v lounském parku nabízí i další bohatý program pro celou rodinu – předváděčka severské chůze, sbírka slánek, kterou pořádá město Slaný a do níž se může zapojit kterýkoli návštěvník, a další zajímavosti.

Program Atletika pro děti potrvá do 14 hodin.

Karolína Farská
(autorka je mluvčí Českého atletického svazu)