V řece Ohři v Žatci nad jezem, nedaleko autoškoly, trčí z vody zadní dveře osobního autoa. Asi tak znělo oznámení na linku 112, které přišlo dnes, v sobotu 26. února po půl druhé odpoledne.

Volající nevěděl ani netušil, jestli se ve vozidle někdo nachází nebo ne. Na místo okamžitě vyjeli žatečtí profesionální hasiči, a to i s článem. "Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že se opravdu jedná o osobní vůz značky Citroen ZX, který se nacházel zhruba 15 metrů od břehu a 10 metrů nad jezem. Z řeky Ohře čněla pouze záď vozidla a zbytek vozu se nacházel pod vodou. Nebylo možno zjistit, zda se ve vozidle někdo nenalézá," uvedl žatecký hasič Michal Hrdlička.

Na místo byl povolán policejní potápěč a jednotka za pomocí člunů provedla bližší průzkum vozidla a uvázala za tažné oko lano navijáku a za použití vyprošťovacího navijáku na hasičském autě se pokusila vozidlo přitáhnout ke břehu, což se podařilo.

Z potopeného vozidla naštěstí nic neunikalo a ani během zásahu nedošlo k úniku provozních náplní. Policisté, kteří na místě automobil převzali, podle registrační značky zjistili, že se jedná o vozidlo, odzicené v pátek večer. To bylo ostatně na první pohled jasné po jeho vytažení z vody, protože mělo rozbité okénko a vylomené zapalování.

(mh)