Mezi Žatcem, Louny a Prahou začnou jezdit autobusy nového dopravce.

Od 25. října na linku vyrazí autobusy firmy K+K, dopravní agentury z Rudné.

Firma se netají tím, že chce konkurovat společnosti Busmat, která mezi Žatcem a Prahou jezdí od devadesátých let.

Nyní je firma Busmat ze Zeměch na této trase jediným dopravcem. Cestující si ale na její autobusy v poslední době často stěžují, podle nich jsou spoje poměrně často opožděné, občas nepřijedou vůbec.

„Chceme situace využít. Náš jízdní řád jsme sestavili proti jízdnímu řádu Busmatu. Lidé si budou moci vybrat, zda pojedou autobusem naším nebo Busmatu,“ řekla Deníku Alena Kopecká ze společnosti K+K.

Jízdní řád firmy je téměř shodný s jízdním řádem společnosti Busmat pouze s tím rozdílem, že autobusy vyjíždějí ze žateckého autobusového nádraží do Loun a Prahy o pět minut dřív. Na rozdíl od Busmatu, jehož autobusy jezdí do Dejvic a na autobusové nádraží Florenc, mají spoje firmy K+K jezdit do Zličína a z něj pak zpět. „Díky tomu se vyhneme zácpám v Praze a můžeme zaručit čas odjezdu a příjezdu,“ tvrdí A. Kopecká.

S linkovou dopravou už zkušenosti máme, ujišťuje firma

K+K nabídne cestu ze Žatce na Zličín za 75 korun. Stejně stojí jízdenka Busmatu ze Žatce do Prahy Dejvic.

Společnost K+K získala licenci na provozování linky Žatec – Praha v druhé polovině září. Je to jediné pravidelné autobusové spojení, které bude firma zajišťovat. „S linkovou dopravou ale máme zkušenosti už z dřívějška,“ uvedla Alena Kopecká.