V červenci se v Podbořanech už podruhé v tomto roce změní provozovatel tamního autobusového nádraží. Tentokrát jím bude město, vedení radnice zváží, jestli to bude natrvalo.

Když v závěru loňského roku podbořanská radnice vypovídala smlouvu na pronájem autobusového nádraží, netušila určitě, že se jím opět bude muset zabývat už v červnu. Tehdy vedení města ukončilo spolupráci s Dopravním podnikem Ústeckého kraje, protože se o nádraží nestaral podle představ radnice, ta chtěla, aby nádraží spravoval někdo z okolí.

Nový nájemce, společnost Autobusy Podbořany, se o autobusová stání začal starat v lednu 2008, nyní končí. „Na žádost provozovatele jsme ukončili nájem autobusového nádraží. Podle slov firmy je problém s ufinancováním provozu,“ sdělil včera Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Autobusy Podbořany se nedohodly s ostatními dopravci. „Hlavní problém spočíval v tom, že nedokázali přimět ostatní dopravce k placení poplatků za využívání autobusového nádraží. Přitom jinde je to obvyklé,“ ví podbořanský zástupce starosty.

Pro cestující se nic nemění

Od července převezme chod nádraží město, pro cestující se zatím nic nemění. „Autobusové nádraží bude dále standardně fungovat. Počítáme, že budeme muset přijmout zaměstnance, který zajistí fungování jak informační kanceláře, tak veřejných toalet a dalších nutných věcí,“ slíbil Karel Honzl.

Radnice se musí rozhodnout jak dál. „O tom, zda bude nádraží provozovat město nebo bude vypsáno nové výběrové řízení na provozovatele musíme teprve rozhodnout,“ informoval.

Vedení města řeší i další problém. Chodníky a nástupiště na podbořanském autobusovém nádraží potřebují rekonstrukci. Zatím se neví, kdy proběhne. „Zadáváme si posouzení, kolik by případná rekonstrukce stála, co všechno je potřeba udělat. Až bude hotové, budeme se rozhodovat, zda to uděláme najednou nebo například po etapách. Otázkou je také kdy,“ řekl na dotaz Deníku Karel Honzl.

„Letos určitě chceme stihnout natřít konstrukce,“ dodal místostarosta.