O tomto kroku rozhodla rada města po žádostech lidí, kteří uváděli, že se při chladném a deštivém počasí nemají při čekání na autobus kam schovat. Zastřešené čekárny přitom budou odnímatelné. Město tím chce být připraveno na probíhající i možné budoucí změny na autobusovém nádraží na Kruhovém náměstí. „Jednak tam nyní jedna stavba probíhá a druhá se chystá. Bude potřeba někam složit materiál, někde mít prostor pro otáčení nákladních aut. Za druhé se stále diskutuje o tom, zda autobusové nádraží nebude v budoucnu vhodné přestěhovat někam jinam. I proto chceme, aby kryté čekárny byly mobilní a daly se v případě potřeby odmontovat,“ řekl Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Úkryt až v únoru

Podle jeho vyjádření by čekárny měly být na místě v únoru. Rada města uložila odboru rozvoje města radnice, aby přípravu instalace čekáren zajistil. Čekárna byla dříve v objektu, kde dnes má prodejnu Baťa. Přímo u stání autobusů byly navíc přístřešky, ty jsou ale už odstraněné.

Na autobusovém nádraží probíhá řada změn – okolní budovy byly díky podnikatelským aktivitám postupně opraveny a přestavěny a nyní nabízejí služby lidem. V bývalém dispečinku ČSAD vznikla letos nová velká prodejna obuvi, naproti se dokončuje nový hotel Černý orel, který už má novou fasádu. Otevřen má být příští rok v dubnu, bude nabízet 120 lůžek. Chystá se rovněž oprava zchátralého objektu Střelnice.