Krajský úřad Ústeckého kraje musel vybrat nové dopravce ve zrychleném řízení.

Výběrové řízení, které zajistí dlouhodobou smlouvu, bude za dva roky.

Dva dopravci, Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a ČSAD Semily, kteří budou nově zajišťovat základní dopravní obslužnost na Žatecku a Lounsku místo problémového BusMatu plus, budou autobusy vysílat na linky nejméně dva roky. Smlouva s krajem byla podepsána do 10.12. 2011.

Oba dopravci už pro Ústecký kraj zajišťují dopravu v několika lokalitách, podle úředníků jsou zkušenosti s jejich službami pozitivní. „Dopravce byl vybrán radou kraje zrychleným způsobem, což je umožněno v nouzových situacích,“ uvedla pro Deník Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje.

Dopravce vybraný standardním výběrovým řízením začne na Lounsku jezdit až koncem roku 2011, lhůty pro vypsání soutěže, které kraj musí dodržet, jsou dlouhé.

„Dopravce, který by získal dlouhodobou smlouvu, bude vybrán ve výběrovém řízení až koncem roku 2011, protože díky novému evropskému nařízení jsou dány dlouhé lhůty pro výběrová řízení a záměr vyhlášení soutěže musí být zveřejněn v evropském věstníku rok předem,“ informovala mluvčí Magdalena Hanáčková.