Autobusové nádraží v Žatci se nikam stěhovat nebude. Zůstane na nynějším místě na Kruhovém náměstí. Město jej k tomu upraví, aby se zlepšily podmínky pro cestující. V minulých dnech o tom rozhodli žatečtí radní.

„Ještě letos by měl být zpracován projekt, který bude řešit zlepšení současného stavu na autobusovém nádraží. Počítá se například s tím, že poblíž vchodu do kuželny bude postavena zastřešená čekárna s toaletami. Upraven bude také výjezd z nádraží, který není pro velké autobusy ideální,“ sdělil Aleš Kassal, místostarosta Žatce. Podle jeho slov budou na nádraží také vybudovány stabilnější přístřešky. Ty, které tam radnice nechala nainstalovat loni, budou převezeny do jiných částí Žatce nebo spádových vesnic. „Letos by měl být zpracován projekt, který bude úpravy na nádraží řešit. K vlastním stavebním pracím dojde buď ještě letos, nebo v příštím roce,“ dodal místostarosta.

Debaty o stěhování autobusového nádraží se v Žatci vedou už několik let. Hlavním důvodem byla snaha odvést autobusy z centra města a volný prostor po nádraží využít jako parkovací místa, která v této lokalitě chybějí.

Uvažovalo se o přestěhování nádraží k letnímu kinu, do Jakubské ulice, Volyňských Čechů, lokality Červený hrádek a naposledy k hlavnímu vlakovému nádraží. Žádná z těchto lokalit se ale nejevila jako úplně nejvhodnější. Nakonec loni na žatecké radnici převládl názor, že bude lepší nechat autobusové nádraží v místě s tím, že cestující přispívají k oživení centra města.

Autobusové nádraží v Žatci využívá několik přepravců. Ti zajišťují jak spoje do okolí, tak i do vzdálenějších měst. Například do Prahy, Plzně, Karlových Varů nebo třeba Ústí nad Labem.

Cestující si v poslední době často stěžovali na stav nádraží. Po prodeji bývalé autobusové čekárny z něj zmizelo zázemí, chyběly toalety a i přístřešky pro čekající.