Zcela nové, klimatizované, s pohodlnými sedadly a bezbariérové – tak by měly vypadat ještě letos autobusy na deseti linkách v oblasti Lounska.

Vyplývá to ze smlouvy mezi Ústeckým krajem a společností BusLine. Tu Ústecký kraj vybral ze šesti zájemců jako vítěze zadávacího řízení na zajištění dopravní obslužnosti v oblasti Lounsko západ.

V ustanoveních smlouvy je dbán důraz na kvalitu vozového parku i kvalitu poskytovaných služeb dopravcem. Do provozu budou zařazena vozidla zcela nová. Všechna musí splňovat bezbariérovost a musí být vybavena klimatizací v prostoru pro cestující.Zvýšený komfort cestujících má zajistit i lepší informovanost o jízdě. Informovanost cestujících bude zajištěna elektronickými displeji v čele, z boku a vzadu, jakož i hlášením zastávek uvnitř vozidla.

Ústecký kraj uzavřel smlouvu se společností BusLine na deset let, v části oblasti zajišťuje dopravní obslužnost již dnes.

Dopravce BusLine v oblasti od 11. prosince začne provozovat dopravu dle nových jízdních řádů, které byly vytvořeny s ohledem na provázanost linek a na maximální efektivitu provozu. Byla také zohledněna drážní doprava tak, aby nedocházelo k souběhům. Většina linek tak bude jezdit v pravidelných intervalech a do většiny obcí bude nově zavedena nebo posílena víkendová doprava.

Oblast Lounsko západ zahrnuje deset autobusových linek spojující Žatec, Postoloprty a Louny a tato města s vesnicemi na Podlesí a části Žatecka. Tři linky zajíždějí až do okresu Rakovník – do Kounova, Třeboce a Kozojed.

Plánek vysvětluje, kudy budou jezdit jednotlivé linky