Lidé z Loun, kteří využívali dvě přímé autobusové linky do Ústí nad Labem a Slaného, si budou muset najít od prosince jiný způsob dopravy.

Město Louny tyto linky nebude už dál dotovat. Ročně to stálo městskou kasu půl milionu korun.

Řekněte svůj názor
v anketě vpravo!


Konkrétně jde o autobus do Slaného, kterým cestovali převážně studenti do škol. Druhou linku do krajského města využívali lidé k cestě na úřady, na univerzitu či k lékařům. „Rada odsouhlasila neprodloužení smlouvy s Dopravním podnikem Ústeckého kraje. Jde o jedno z úsporných opatření,“ uvedla tajemnice radnice Renáta Čapková.

Zrušením dotování těchto linek ušetří město zhruba půl milionu korun. „Na provoz linek jsme přispívali na základě žádostí občanů, nyní ale nejsou tak vytížené,“ doplnila tajemnice.

Na linku do Slaného přispívalo město ročně částkou 114 tisíc korun, autobusem cestovalo pouze devět cestujících denně. Na linku do Ústí město doplácelo 395 tisíc korun. V průměru ji využívá na cestu tam i zpět patnáct cestujících. Již v létě přestala na tuto linku přispívat i žatecká radnice.

Ke změnám v jízdních řádech dochází z pravidla v polovině prosince. Do té doby budou linky fungovat, poté zřejmě zaniknou. Do Ústí se tak dostanou lidé pouze vlakem, autobus je doveze do Lovosic, kde budou muset cestující přestoupit na vlak.

close zoom_in