Rekonstrukce objektu za 41 milionů korun začala předáním staveniště, vše by mělo začít sloužit školákům od září příštího roku.

„Staveniště bylo v těchto dnech předáno vítězné firmě z výběrového řízení. Stavební technika odbourá část budovy s bazénovou vanou a technologickým zázemím. Poté bude zbylá část objektu přestavěna. Podle harmonogramu prací by mělo být hotovo příští rok o letních prázdninách,“ uvedl mluvčí lounské radnice Marcel Mihalik.

V září 2025 by se tak měla v prvním nadzemním podlaží nacházet velká multifunkční aula a ve druhém jedna jazyková učebna a dvě učebny dílen. „Absence prostor na polytechnické vzdělání a nedostatečné kapacity pro výuku jazyků ve školy byly mimo jiné důvodem k rekonstrukci,“ připomněl mluvčí. Město na proměnu bývalého školního bazénu získalo „evropskou“ dotaci, která pokryje 85 procent uznatelných nákladů.

Bazén při ZŠ Prokopa Holého fungoval od roku 1983. Kvůli špatnému stavu střechy došlo v roce 2017 k jeho uzavření, o rok později začaly práce na její rekonstrukci. Ukázalo se ale, že stav nosné konstrukce střechy je daleko horší, než se čekalo. Proto došlo i na výměnu ocelových vazníků. Když se sundal poslední, v závěru roku 2018 spadla část zdi. Rekonstrukce se zastavila.

Následné odborné prohlídky upozornily na problémy se statikou celého objektu. Nakonec padlo rozhodnutí, že bazén ve škole nebude a pavilon se promění v nové učebny.

Mohlo by vás zajímat: V Žatci začala demolice jatek. Billa, Datart a další obchody budou později

Bývalé jatky v Žatci. | Video: Deník/Petr Kinšt