Už jen pár dní do konce května si návštěvníci budou moci užívat bazénu v plaveckém areálu v Postoloprtech. Jeho další součásti, posilovna a sauna, byly uzavřeny už tento týden v pondělí. Sobota 30. května bude úplně posledním dnem provozu bazénu před více než tříměsíční odstávkou. Důvodem je probíhající rekonstrukce celého areálu.

„Z důvodu rekonstrukce plaveckého areálu, která zahrnuje opravu střešní konstrukce, zateplení střechy i svislých konstrukcí, výměnu oken a novou fasádu, je letošní odstávka plaveckého areálu naplánována již od 31. května. Bazén bude pak znovu otevřen v úterý 15. září," uvedla Iveta Petřivalská, jednatelka Služeb města Postoloprty, které areál provozují.

Venkovní práce související s rekonstrukcí bazénu probíhají již od dubna. „Z tohoto důvodu jsme už 15. dubna museli uzavřít venkovní prostor pro saunu," dodala jednatelka.

V bazénu si kromě individuálních návštěvníků či školních dětí užívají společného plavání také rodiče s dětmi na pravidelných kurzech s plaveckou školou Bublina. Plavecký bazén je pro zájemce otevřen každý den od úterý do neděle. Pondělí je sanitárním dnem.

V pondělí 25. května od 15 hodin v bazénu proběhnou ještě závody v plavání s názvem Rozlučka se sezónou. Přihlásit se může kdokoli, jsou určeny pro širokou veřejnost, děti i dospělé, oddíly, spolky a podobně. V sobotu 30. května, poslední den provozu, bude bazén otevřen pro veřejnost až od 12.30 místo obvyklých 10 hodin. Důvodem jsou dopolední triatlonové závody, pořádané školou. Návštěvníci pak budou moci bazén uvedený poslední den využít až do 20 hodin; potom se na tři a půl měsíce uzavře.

Alena Dukátová