Město přispělo na jeho provoz, lidem měl alespoň částečně nahradit chybějící koupaliště. Mimořádně bylo otevřeno od 16. července do konce letních prázdnin. „Když bylo teplo, vzrostla návštěva až na devadesát lidí denně. Normálně se toto číslo pohybuje kolem 45 návštěvníků za den,“ byl s počtem lidí, kteří se do žateckého bazénu přišli přes léto osvěžit, spokojen Jiří Karas, správce bazénu.

„Za měsíc a půl provozu přišlo téměř 3000 návštěvníků,“ pokračoval J. Karas. Lidé v Žatci byli s otevřením spokojeni. Bazén byl přes léto, kromě řeky, jediným místem, kde se ve městě mohli vykoupat. „Jsme za otevření bazénu rádi, alespoň něco,“ řekla Deníku například Bohumila Wolfová, která do něj zavítala s dcerou Michaelou.

Bazén bude sloužit až do otevření koupaliště

Na otevření bazénu přes léto přispělo město částkou 700 tisíc korun. Za tyto peníze byly mimo jiné nakoupeny lehátka pro venkovní terasu, která byla také oplocena a vybavena umělohmotnými rohožemi, aby nedocházelo ke znečišťování vody v bazénu. Část peněz byla určena také na samotný provoz. Podle vedení radnice bylo zpřístupnění bazénu i přes léto pro občany přínosné, otevřeno bude minimálně i příští letní sezonu. „Bazén budeme takto využívat až do doby, než bude zrekonstruován areál koupaliště,“ sdělil Erich Knoblauch, žatecký starosta.

O osudu zdevastovaného žateckého koupaliště se bude přitom rozhodovat už tento týden. „Máme vypracovánu studii, kterou budeme prezentovat na zasedání zastupitelstva tento čtvrtek,“ informoval E. Knoblauch. Žatecké koupaliště je už několik let ve velmi špatném technickém stavu. Letos poprvé zůstalo na doporučení odborníků zavřené úplně. Náklady na rekonstrukci podle odhadů vedení radnice přesáhnou sto milionů korun. I kdyby však opravy začaly brzy, dřív než v roce 2009 se koupaliště pro veřejnost znovu neotevře.

Bazén využívají desítky lidí

Krytý bazén bude otevřen pro zájemce i přes léto