Rekonstrukci bazénu při Základní škole Jižní v Žatci zaplatí z velké části poplatky, které město získalo z výherních automatů na svém území. Vyplývá to z rozpočtové změny, kterou schválili minulý týden zastupitelé města Žatce.

K rekonstrukci školního bazénu má dojít v příštím roce. Náklady se očekávají ve výši 9,1 milionu korun. Tuto částku mají z velké části pokrýt zmíněné poplatky, které město získalo z výherních automatů. Jde o 7,8 milionu korun. Zbytek, 1,3 milionu korun, se má zaplatit z peněz, které „zbyly" z jiné investiční akce na ZŠ Jižní, a to z rekonstrukce vodovodních a kanalizačních rozvodů, ke které tam došlo nedávno.

V plánu je rozsáhlá rekonstrukce bazénu při ZŠ Jižní, jenž je nyní mimo provoz. „Do současného tělesa bazénu se vloží nerezové vany," sdělil místostarosta Jan Novotný.

Bazén ve škole je v tak špatném stavu, že statik letos zakázal jeho provoz a nařídil vypuštění vody. Provoz čtvrt století starého bazénu bazénu doprovázely problémy už v minulých letech; město dalo do jeho oprav několik milionů korun. Statický stav železobetonové vany se ale zhoršil natolik, že nezbylo nic jiného, než jej uzavřít. Bazén využívají k plavecké výuce děti ze žateckých základních škol.