Více než padesát lidí se zúčastnilo protestního pochodu od dolu k dolu, kteří pořádali odpůrci rozšíření těžby bentonitu u Krásnoho Dvora. „Pochodu se zúčastnilo přes padesát lidí. Putovali jsme z Krásného Dvora k dolu u Buškovic, dolu mezi Brody a Buškovicemi, dolu u Brodů, zakončili jsme ho povídáním o historii těžby a nastíněním budoucnosti, vyslechli jsme si také zkušenosti z jiných lokalit postižených těžbou," popsal průběh akce Josef Fiala z pořádajícího sdružení Naše Krásnodvorsko.

Části veřejnosti v Krásném Dvoře a okolí se nelíbí rozšiřování těžby bentonitu na Podbořansku, na dohled od zámku v Krásném Dvoře. Na těžbu kaolinu a bentonitu si už za dlouhá léta, kdy se na Podbořansku těží, zvykli, nechtějí ale její další rozšíření. Bojí se zvýšené dopravy, poškození silnic, životního prostředí, hluku a prašnosti. Firmy usilující o další těžbu říkají, že obavy jsou zbytečné a už dříve vyvrácené.

V Krásném Dvoře před časem proběhlo i referendum o další těžbě. Drtivá většina lidí, kteří se zúčastnili, sice řekla ne dalším dolům, referendum ale nakonec není platné, přišlo příliš málo lidí. Chybělo patnáct hlasů.

O další těžbě na Podbořansku bude nakonec rozhodovat stát, firmy mají zatím řádně povolené průzkumy.