Cílem Zdeňka Bergla, ředitele žatecké nemocnice, je udržet v zařízení všechny čtyři primariáty, jako dosud. Není nakloněn ani prodeji nemocnice, lékaře nyní shání doslova všude. I to prozradil včera během internetového rozhovoru se čtenáři Žateckého a lounského deníku.

Hned na úvod zavrhl Zdeněk Bergl úvahu, že by v nemocnici jednal na politickou objednávku. „Jsem nestraník a na žádné politické zadání rozhodně nejednám,“ uvedl.

Nejčastější byly dotazy, které se týkaly současné neutěšené situace v nemocnici, zvláště pak na gynekologicko – porodnickém oddělení. „Nábor lékařů organizuji já, nyní se do něj ale zapojila celá nemocnice. Primariáty shánějí podle svých známostí, objíždíme nemocnice, kliniky i soukromé ordinace,“ řekl s tím, že doufá, že oddělení se znovu otevře co nejdříve. „Sháníme v okolních nemocnicích, na pražských i plzeňských klinikách,“ přiblížil ještě více.

Sestry v nemocnici zůstávají, také primář Havlík neodchází. „Sestřičky mají určenou práci, výpovědi v žádném případě nedostanou. S primářem Havlíkem jsem domluven, že vytrvá.“

Zdeněk Bergl se v rozhovoru také důrazně ohradil proti termínu „potápějící se loď“. „Jen jedno oddělení se dostalo do personálních problému, na dočasnou dobu. Ostatní oddělení si situaci vzaly za svou a pomáhají shánět lékaře, normálně pracují na plný výkon. Bohužel takto malou nemocnici odchod dvou lékařů hodně poznamená,“ vysvětlil ředitel.

Čtenáři se ho také ptali na to, zda dokáže skloubit pozici ředitele a lékaře. „Troufám si odpovědět, že na řízení nemocnice je tolik času, kolik je potřeba,“ ubezpečil je.

Podle jeho slov by nebylo dobré, kdyby nemocnici město prodalo, měla by prý zůstat v jeho majetku. Nesouhlasí také s případným omezováním péče, jeden ze čtenářů se ho ptal, zda slyšel o variantě, že by v Žatci zůstala jen dvě oddělení – interna a chirurgie. „O této variantě jsem nikdy neslyšel a myslím si, že by to nebyl dobrý model,“ uvedl.

Na adresu Zdeňka Bergla přišla i slova chvály. „Jsem ráda, že jsem se rozhodla rodit v Žatci. byla jsem spokojena s lékaři i prostředím,. Snad se vám provoz podaří obnovit co nejdříve, je to u vás takové rodinné,“ povzbudila ředitele například maminka z Mostecka.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.