Podivný incident se odehrál minulý týden v pátek na středním odborném učilišti v Podbořanech na Lounsku.

Do školy přišli dva romští mladíci, kteří zmlátili čtyři zdejší žáky. „Vůbec netušíme, proč ti dva naše studenty napadli. Nemá to žádnou logiku,“ uvedla zástupkyně ředitele Jaroslava Hovorková.

„Dusno“ začalo být ve škole již ve čtvrtek 2. října. Dvě dívky, z nichž jedna byla Romka, se popraly. Po konfliktu musela být jedna z dívek ošetřena lékařem a byl jí doporučen klid na lůžku. Odebrala se proto na internát. Romka si pak přišla na vedení školy stěžovat, že jí nějaký kluk vyhrožuje, údajně měl mít u sebe nůž.

Učitelé však žádného agresora ve škole neobjevili. Pro dívku si následně přijel do školy rozčilený otec. Pedagogové ho nakonec uklidnili.

Všichni odešli bez problémů domů

Druhý den ráno dorazili však do školy jiní romští rodiče a šli si stěžovat. Ve stejnou dobu najednou dva neznámí romští mladíci zaútočili pěstmi na zdejší žáky. Čtyři chlapce zranili. „Ten útok byl jako blesk z čistého nebe. Na psychiku žáků to působilo hrozně. Nic podobného jsem tady nezažila,“ doplnila zástupkyně ředitele.

Než přijela policie, tak se útočníci rozprchli.

„V tuto chvíli jsou vyslýcháni svědci i aktéři potyčky. Teprve později se ukáže, zda bude případ kvalifikován jako trestný čin nebo přestupek,“ řekla lounská policejní mluvčí Jaroslava Střelcová.