V Blažimi na Žatecku v minulých dnech slavnostně zahájili provoz multifunkčního hřiště. Při této příležitosti si návštěvníci mohli prohlédnout také posilovnu, nové sociální zázemí i dětské hřiště.

„Termín otevření multifunkčního hřiště se nám trochu posunul, protože obci se podařilo získat dotaci na obnovu dětského hřiště, které je v sousedství a které jsme chtěli stihnout zpřístupnit spolu s multifunkčním. Podařilo se. Celý areál multifunkční hřiště, dětské hřiště a posilovnu včetně nového sociálního zázemí tak je možné bez omezení využívat. Při přípravách na instalaci nových prvků dětského hřiště došlo i na úpravu terénu kolem posilovny a multifunkčního hřiště. Jsme rádi, že sportovní příznivci i přes malé zpoždění mohou hřiště hojně využívat," sdělil starosta Blažimi Oldřich Sodomka.

V sobotu proběhne Blažimské eldorádo

Již v sobotu 12. července obec zve na jubilejní desátý ročník soutěžního odpoledne Blažimské eldorádo. FK Blažim tam bude také 2. srpna pořádat fotbalový turnaj, zakončený taneční zábavou.

V obci odnedávna působí spolek Společně pro Blažim, který v současnosti chystá seznam akcí a priorit na období let 2014 2015. „Jednou z nejbližších akcí, které plánujeme a organizujeme, bude 30. srpna fotbalový turnaj 2. ročník Partners cup 2014 pod záštitou místostarosty obce Blažim. Všechny srdečně zveme," uvedl jednatel spolku Václav Veverka.

Alla Želinská