Rybářské závody se chystají na sobotu 31. října v Blšanech u Loun. Pro deset nejúspěšnějších účastníků budou připraveny zajímavé ceny, pro všechny pak den plný zážitků a zábavy.

Evidence závodníků bude probíhat mezi časem 7.00 a 7.45 hodin. Zapojit se mohou jak dospělí, tak děti, ty ovšem pod dohledem dospělé osoby. Samotný závod se odehraje mezi 8. a 15. hodinou. Chytá se na jeden prut, místa se před zahájením vylosují. Do povinné výbavy patří kromě prutu také podběrák, metr a pean. A na sezení u vody také opravdu teplé oblečení.

„Bude zajištěn velmi solidní catering včetně soutěže o nejlepší guláš. Už nyní je jasné, že se bude vybírat minimálně z pěti verzí těch nejvybranějších gulášových delikates," lákají organizátoři. Prezentace s hotovým jídlem bude probíhat od 8.30 hodin, ochutnávka začne v 10.00 a prodej veřejnosti o hodinu později. „Samozřejmostí je, že po celou dobu budou guláše ohřívány. Jsme vybaveni vším potřebným na servírování," ujišťují pořadatelé. Zájemci za kompletní ochutnávku všech soutěžních výtvorů zaplatí celkem padesát korun, za běžnou porci jednoho jídla pak 35 korun.

Do blšanského rybníka byla tento týden v úterý, jen několik dní před závodem, vypuštěna nová násada. Parta nadšenců po dohodě s obcí vypustila do vody 450 kusů kaprů, amurů a línů. „Všechny ryby jsou ve skvělé kondici, rybáři se mají na co těšit!" dodávají členové Rybářského spolku Blšany u Loun.