Zpěv a hudba rozezní poslední červencovou neděli kapli svaté Anny v Čárce. Každý, kdo jede ze Žatce do Siřemi, vesničky, kde zhruba před sto lety pobýval spisovatel Franz Kafka, musí kolem této kaple projet. Památka, která se v poslední době opravuje, se po pravé straně prakticky nedá přehlédnout.

Na nedělní podvečer, přesnou polovinu prázdnin, je v kapli připravena Anenská mše, kterou bude vést otec Vilém Marek Štěpán z Liběšic. Hudbou a zpěvem ji doprovodí Poutníčkův sbor rovněž z Liběšic, farnosti na Žatecku.
„Začíná se v 17 hodin v poutní kapli sv. Anny. Připraveny budou i koláčky k občerstvení. Rádi uvítáme všechny návštěvníky!" říká Radka Fišerová ze Sdružení sv. Václava, které o kapli a další památky na Podbořansku pečuje.

Kaple se postupně opravuje. Předloni byla rekonstruována vnitřní část, která už opět slouží ke konání mší či křtin. Před kapličkou přibyl nový kamenný stůl a lavice pro návštěvníky. „Letos na podzim by snad mohla začít oprava věže," uvedla Radka Fišerová.

Kaple byla vystavěna v roce 1858, avšak postupem času značně zchátrala, zejména v době po roce 1945. Od roku 2012 o ni pečuje Sdružení sv. Václava, které se snaží opravit a zachránit tuto pěknou kulturní památku v krajině Podbořanska.   

Alena Dukátová, Libor Želinský