V okrese Louny dosáhlo maximálního počtu dvanácti bodů už 172 řidičů. Doplatili tak na zavedení bodového systému a na čas přišli o svůj řidičský průkaz.
V České republice platí bodový systém už téměř tři roky.
Městskými úřady obcí s rozšířenou působností bylo v ČR na konci května evidováno 618 044 řidičů, kteří se dopustili přestupku započítávaného do bodového hodnocení řidiče. V praxi to znamená, že téměř každý desátý český řidič má na svém kontě „nějaký bod“. Ústecký kraj patří spolu s Karlovarskem k těm nejhorším regionům v ČR, co se týká poměru bodovaných řidičů k jejich celkovému množství v krajích. V obou těchto regionech už má „nějaký bod“ více než 12 procent řidičů.
Na Podbořansku jsou nejukázněnější
V okrese Louny, přestože spadá do statistik Ústeckého kraje, je situace příznivější. Dvanáct bodů v okrese dosáhlo sice zmíněných 172 řidičů, v celém Ústeckém kraji je to ale téměř dva a půl tisíc. Podle aktuální statistiky ministerstva dopravy jsou navíc řidiči z Podbořan a okolí nejukázněnější v rámci celého Ústeckého kraje. Podle statistik od zavedení bodového systému má body „jen“ 693 řidičů, kteří jsou registrováni na Městském úřadu v Podbořanech. To je 7,73 procenta z celkového množství lidí s řidičským oprávněním z Podbořan a okolí. Dvanáct bodů „nasbíralo“ 19 řidičů.
Také v Žatci a okolí jsou řidiči relativně ukáznění – „nějaký“ bod jich má jen 1336. To je 8,41 procenta z celkové počtu „šoférů“ na Žatecku. Hranici dvanácti bodu stanovenou k odebrání řidičského průkazu tam v uplynulých třech letech dosáhlo 53 lidí.
Sto lidí bez řidičáku na Lounsku
V případě Loun a okolí je statistika už méně příznivá. Hranici dvanácti bodů už tam od července 2006 do konce letošního května dosáhla rovná stovka řidičů. Nějaký bod tam už má 2648 lidí, což je 10,39 procenta z celkového počtu řidičů.
Podle statistik je v ČR největší skupina bodovaných řidičů ve věku 34 let. Při přepočtu na celkový počet registrovaných řidičů tvoří největší skupinu bodovaných řidičů podle věku 21letí „šoféři“.