Hluk, rozbité sklo, opilá mládež, bezohlední řidiči. Tak to vypadá každý víkend v Poděbradově ulici v Lounech, kde je hudební klub a shromažďuje se tam mládež.

Problém není v hluku z diskotéky, ale v tom, že mladí lidé pak dělají rámus venku na ulici. Radnice připravuje několik opatření, která by měla situaci zlepšit.

V místě budou také více hlídkovat městští strážníci. „O víkendu je tu velmi veselo. Hudba není téměř slyšet, ale horší je to s mládeží. Před vchodem, ale i pod okny domů na sebe pokřikují nebo se perou. Mladí kluci túrují svá auta a vůbec neberou ohled na to, že další lidé tu také spí. Ráno je po nich v ulici hrozný nepořádek – rozšlapané sklo, plno nedopalků od cigaret a další odpadky,“ vylíčila Silva Moravcová, která v ulici bydlí.

Horší je to po půlnoci

A není jediná, kdo si stěžuje. Nepořádek vadí i dalším lidem z přilehlých domů. Občané by přivítali častější kontroly městských strážníků. „Do půlnoci tu bývá klid, ale poté je to horší. Někteří návštěvníci klubu dělají nepořádek často až do pěti hodin ráno. Právě v tuto dobu by tady měla policie více hlídkovat,“ dodala S. Moravcová.

Situací kolem klubu se zabývali také zastupitelé, kteří upozornili na závodící mladíky v autech. Lounští radní schválili opatření, která by měla situaci před klubem a v okolí zlepšit.

Černý výlep

„Policisté budou kontrolovat častěji odjíždějící řidiče, zda si nesedají za volant s alkoholem v krvi. V lokalitě budou prováděny celonoční kontroly. Zároveň budou strážníci spolupracovat s Policií ČR, která bude uvnitř klubu prověřovat, zda obsluha baru nenalévá alkohol mladistvým. Budeme také jednat s majitelem klubu o zajištění pořádku před klubem,“ přiblížila tajemnice Městského úřadu v Lounech Renáta Čapková.

Zmizet by měly z ulic také načerno vylepené plakáty klubu. „Ve spolupráci s firmou, která spravuje výlepové plochy, budou odstraňovány plakáty, které jsou vylepeny téměř po celém městě, mimo určené plochy,“ dodala R. Čapková.