Hlavní sezona borůvek začala. Z lesů se dá přinést první úroda sladkých plodů. Spolu s borůvkami se přírodní kulináři mohou těšit i na lesní jahody.

Lesy na Džbánsku na pomezí Lounska a Rakovnicka patří k nejteplejším a nejsušším v celé republice, i proto tam úroda lesních plodů přichází dříve než jinde. Na borůvky a hlavně jahody se vyplatí vypravit již nyní. Dostatečnou úrodu na borůvkový koláč nebo jahodovou zmrzlinu si při správném hledání určitě přinesete. Stačí vyjet i jen kousek do Loun třeba do oblasti kolem Markvarce.

Úlovek najdete hlavně na slunných místech

Jahodám, borůvkám i dalším lesním plodům (ostružinám, malinám) vyhovují co nejteplejší a nejprosluněnější části lesa. Na keře s dozrálými bobulemi narazíte hlavně na jižních svazích džbánských lesů, třeba v okolí turisticky oblíbené zříceniny hradu Pravda.

I ve vhodné lokalitě ale musíte vytipovat správná místa, kam svítí nejvíce slunce - zaměřte se na palouky, průseky, okraje lesů a cest. Keře s ještě zelenými bobulemi a ty s už zralými od sebe často dělí jen pár metrů. Pokud do lesa vyrazíte za slunečného dne, sledujte, na jaká místa dopadá oproti jiným nejvíce světla. Právě tam by měly plody dozrávat jako první.

Vařené tělo lépe využije

Mlsat přímo do pusy, nebo donesenou úrodu zpracovat? Podle odborníků na výživu a zdraví se vyplatí spíše to druhé. „Borůvky jsou podobně jako mrkev nebo rajčata zdravotně prospěšnější, když projdou varem. Obsažené látky jsou pak tělem mnohonásobně lépe využitelné," vysvětluje Michaela Kučová, která sestavuje nutriční plány řadě českých a světových osobností.

Tip na zdravý dezert z lesa: Poduste borůvky s datlemi, eventuálně s cukrem. Abyste prvním letošním plodům dodali více sladkosti, rozmixujte a smíchejte s kysanou smetanou. Jezte hned nebo dejte zmrazit do formiček, dezert je vynikající i jako zmrzlina.

Tak tedy pěkný zážitek při sbírání na všem výletu v přírodě a dobrou chuť přejeme!

Veronika Kučerová