V Žatci byl příval vody v některých ulicích tak velký, že strhával z aut registrační značky. Profesionální a dobrovolní hasiči si připsali desítky výjezdů, při kterých hlavně rozřezávali stromy, čerpali vodu, čistili kanály. V žatecké Rooseveltově ulici pomáhali člověku uvězněném v autě. "Řidič s osobním autem tam vjel do laguny s vodou, motor mu zhasl a už nešel nastartovat. Z laguny jsme ho vytlačili," popsal událost Petr Šutera ze Sboru dobrovolných hasičů Žatec. Podle něj byla v Žatci bouřkou nejvíc zasažena oblast Podměstí.

Bouřky doprovázely v úterý večer a v noci na středu silné deště. „V součtu za 12 hodin napršelo nejvíce na jihozápadě Ústeckého kraje, konkrétně na stanicích Hřivice (75 mm), Měděnec (59,5 mm) a Žatec (58 mm),“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

V Žatci tedy během pár hodin spadla více než desetina ročního úhrnu srážek, ten je v průměru okolo 450 mm. V Hřivicích se ocitla pod vodou řada ulic, v důsledku silného deště se částečně rozvodnil potok Hasina, který obcí protéká.