Bouřka doprovázená krupobitím a silný vítr se přehnaly od západu dnes odpoledne okresem Louny. Plno práce měli zejména hasiči, kteří na Lounsku a Žatecku vyjížděli k řadě případům.

Silný vítr porážel hlavně stromy a prudký déšť zaplavoval sklepy. Hasiči zasahovali například u stromu spadlého na autobusovou zastávku v Žatci v podměstí, v ulici Svatopluka Čecha nebo v Lišanech. V Kadaňské ulici u Kauflandu spadl strom na dráty elektrického napětí. V Hájkově a Francouzské ulici čerpali hasiči ze sklepů domů vodu. "Celkem od 17 do 18.40 hodin vyjely profesionální a dobrovolné jednotky hasičů v Ústeckém kraji k 28 případům, vesměs právě na Žatecku a Lounsku," sdělil operační důstojník hasičů v Ústí nad Labem.

Velké škody napáchala voda, stejně tak jako při bouřce vloni v létě, v ulici Střelnice. Tam proud vody znovu vyrval z vozovky dlažební kostky a odplavil je až k Lidovému domu. Městská policie ulici uzavřela. "Další škody mám nahlášené z budovy městského úřadu naproti Zvonu, kam natekla voda. V permanenci jsou naši dobrovolní hasiči, kteří čerpají vody v řadě domů a čistí uliční kanalizační vpustě," sdělil ve středu vpodvečer Aleš Kassal, místostarosta Žatce s tím, že se škody na majetku města teprve sčítají. "Naše dvě skupiny pracovníků se snaží odstranit ty nejhorší škody, ve čtvrtek proběhne úklid po celém městě. Velké škody jsou hlavně na městské zeleni," řekl Deníku František Daňhel, ředitel Technických služeb v Žatci.

Další škody po bouřce jsou vidět přímo v centru města. Z domu za radnicí spadlo několik tašek, poškozené stromy leží přes plot zahrady kapucínského kostela v ulici Obránců míru. Zcela zdemolované jsou slunečníky před hotelem U Hada, které obsluha zřejmě zapomněla před bouřkou srolovat.

V části Žatce, na sídlišti Jih, nejde už několik hodin elektrický proud.

Problémy byly i na železnici. Spadlé stromy blokovaly tratě kolem Žatce. Strom spadlý u Libočan způsobil, že rychlíky z Plzně do Mostu a zpět nabraly zhruba hodinové zpoždění. Kvůli spadlému stromu u Tvršic musely České dráhy dokonce dva osobní vlaky, z Mostu do Žatce a zpět, zrušit a spoje nahradit autobusy. Problémy byly i na trati Žatec - Lužná u Rakovníka.

Škody zaznamenali i zemědělci. Polehlé je hlavně obilí, u kterého se očekávala dobrá úroda. Škody se daly očekávat i u chmelařů. Kvůli silnému větru spadly u Stekníku dvě chmelnice žateckého Chmelařského institutu, celkem o rozloze zhruba osmi hektarů. „Další škody ve chmelnicích na Žatecku a Rakovnicku způsobily kroupy,“ řekl Deníku Zdeněk Rosa, tajemník Svazu pěstitelů chmele ČR.