Kdyby existoval v Žatci žebříček nejrozbitějších ulic, část ulice Bratří Čapků by jistě skončila na stupních vítězů. Lidé už nějaký čas volají po její opravě. Část ulice od křižovatky s ulicí Otokara Březiny až po křížení s ulicí Svatopluka Čecha je hodně poničená, samá díra, chodníky jsou ve velmi špatném stavu. Letos by se konečně měla dočkat rekonstrukce, peníze už jsou schválené. Opravovat se v této lokalitě bude i na dalších místech, miliony půjdou na obnovu náměstí.

Lidé si na stav části ulice Bratří Čapků dlouhodobě stěžují, připomíná podle nich spíše rozbitou neudržovanou cestu někde na periferii než asfaltovou silnici uprostřed města. „Je tam hodně velkých děr, záplaty z minulosti, ta silnice je velmi špatná. Auta musí jezdit krokem, vyhýbat se hlubokým dírám," popsal stav ulice Pavel Beneš .

Připomeňte si: Lidé si stěžují na děravou ulici Bratří Čapků, na opravu si ještě počkají

A další ho následovali. „Není to žádná cestička na okraji města, ale komunikace na hodně obydleném sídlišti. Spousta prachu, když je sucho, hluboké louže, když zaprší, hrbolatá je pořádně, chodníky i silnice jsou rozsekané. Je to ostuda," hodnotila Marie Lukášová.

Vedení města loni slíbilo, že se velmi poničená část ulice Bratří Čapků, od míst, kde se kříží s ulicí Otokara Březiny až ke křižovatce s ulicí Svatopluka Čecha (lokalita kolem restaurace BarBar - pozn. red.), bude opravovat v roce 2016. A nyní to vypadá, že slib splní. Oprava silnice byla zahrnuta do letošního rozpočtu.

Práce mají stát 5,5 milionu

„Oprava je v plánu, bude se dělat letos. Studie již je zpracovaná, opravovat se bude celá tato rozbitá část," potvrdil Jaroslav Špička, žatecký místostarosta. Rekonstrukce má podle rozpočtu přijít na 5,5 milionu korun. Opravovat se má silnice i chodníky.

Někteří kritici ale říkají, že se čekalo na opravy příliš dlouho, že velmi rozbitá ulice měla být opravená mnohem dříve. Měly se prý najít peníze už v minulosti. Vedení města oponuje, že komunikací, které potřebují opravy je po Žatci hodně, peněz v městské kase ale není tolik. „Dělali jsme řadu dalších lokalit, které opravy také potřebují, bohužel se nedostane hned na všechny," řekl na dotaz Deníku Jaroslav Špička, místostarosta Žatce.

Na řadě je i náměstí Poperinge

A přidává další dobré zprávy pro obyvatele této části města. V lokalitě by se také už letos měla spustit další velká rekonstrukce. Ve špatném stavu a nemoderní už je náměstí Poperinge. Na první část jeho obnovy má město v rozpočtu 12 milionů korun. „První etapu rekonstrukce náměstí Poperinge také chceme dělat už letos. Projekty již jsou připraveny. Dojde k předláždění povrchů, bude upraven středový záhon, vysadí se nová zeleň, osadí se mobiliář, dojde k výměně veřejného osvětlení," přiblížil Špička.

Původně město plánovalo na tuto opravu žádat o dotace. Nakonec ale půjde 12 milionů jen z městských zdrojů. „Není aktuálně vypsán žádný vhodný dotační program, který by mohlo město využít," tvrdí žatecký místostarosta.

Radnice plánuje také opravu dalších poničených chodníků v ulici Bratří Čapků, a to na straně u obchodů, okolo Bardorána. „Chceme tyto chodníky také co nejdříve řešit. Problém je zatím s některými pozemky, které nejsou v majetku města, ale pracujeme na tom. Projekt je již hotový, pokud se vše vyřeší, mohlo by se také začít už v roce 2016," pokračoval Jaroslav Špička.

Po těchto plánovaných akcích by ulice Bratří Čapků už měla být téměř celá hotová. Nedávno, jen před několika lety, se totiž v jiné části ulice Bratří Čapků opravovala velká část chodníků.