Místem, kde voda přímo ohrožuje domy, je Dolní Březno u Postoloprt. Do vesničky teče dešťovou kanalizací. Loni na ní byla při ústí do Ohře nainstalována klapka, která má zabránit zpětnému toku vody do vesnice z řeky, jakmile se zvýší její hladina. Voda ale tekla do vesnice i v úterý 4. června, uprostřed vytvořila velkou lagunu.

Podle místních klapka nezafungovala. „Říkali jsme, aby se dala o půl metru výš. Došlo na naše slova. Nefunguje. Voda z Ohře teče kanalizací do vesnice pořád," řekl Vlastislav Čálek. Jeho slova potvrzuje i Milan Bláha. „Voda se mi zase tlačí do baráku. Předloni jsme ji měli všude, museli jsme vyměňovat podlahy a oklepávat omítky. Práce jsme dokončili loni, stálo nás to 80 tisíc korun. Teď to asi budeme muset dělat znovu, byly to vyhozené peníze," říká rezignovaně.

Radnice v Postoloprtech, pod kterou Březno spadá, má ale opačný názor. „Klapka zafungovala dobře. Ale bohužel, hodně pršelo. Při zavřené klapce už nemá dešťová voda kam jít, takže teče do vesnice. Ale kdyby klapka nebyla, bylo by to podstatně horší jako předloni. Tehdy bylo vody ve vesnici daleko víc," řekl Miroslav Solar, místostarosta Postoloprt. „Pokud to šlo, vodu z kanalizace čerpali hasiči. Jakmile se zvedla voda v řece, už to ale nejde," dodal. „Při konstrukci dešťové kanalizace v Březně lepší řešení bohužel není," doplnil.