Hned dvě centra obcí, které spravuje podbořanská radnice, se dočkají úplně nové tváře. Kompletní rekonstrukcí mají projít návsi v Buškovicích a Hlubanech.

V letošním roce chce vedení Městského úřadu v Podbořanech nechat udělat projektovou dokumentaci na revitalizaci obou návsí. „Rekonstrukcí by měla projít centra Buškovic a Hluban. Letos budou připraveny projektově, s realizací počítáme někdy v letech 2010 nebo 2011,“ řekl Deníku Radek Reindl, starosta Podbořan.

V Hlubanech si na střed obce už stěžovali někteří obyvatelé. Nejprve se tam ale musí napravit majetkové poměry. „Opraveny budou chodníky a další komunikace, veřejné osvětlení, ale i kanalizace,“ přiblížil rozsah prací podbořanský starosta.

V Buškovicích už vznikla i studie, jak by mohlo centrum vypadat. Byla v ní zahrnuta i kašna a změna hlavní komunikace, která by nově obkroužila náves.

„V takové podobě rekonstrukce pravděpodobně nebude. Silnici chceme nechat tak, jak je, lidé jsou na to zvyklí. Bude se opět jednat hlavně o úpravu zeleně, chodníků a osvětlení,“ dodal Radek Reindl.