Obytná čtvrť Zahradní město v Lounech se pomalu rozrůstá.

Developerská společnost M2 Sors tam plánuje vystavět celkem šest domů, nabízí 152 bytů o rozloze 37 až 150 čtverečních metrů. Dva z bytových domů jsou již ve výstavbě. Jde o domy typu Louny L2 a Praha P3.

Výstavba začala na podzim loňského roku. „Práce pokračují s menším zpožděním vzhledem k nepříznivému zimnímu počasí. Výstavba čtvrtého patra by měla být zahájena v březnu,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Kateřina Skalická s tím, že kolaudace by měla proběhnout v červenci. Poté bude zahájen prodej jednotlivých bytů.

Cena bytů začíná na částce 1,5 milionu korun. Tolik zaplatí budoucí vlastník bytu 2+ kk, 50 m2, v domě L2. Za byt 4+kk, 132 m2, v domě P3 zaplatí ale zájemce už 3,6 milionu korun.

Všechny byty budou standardně vybaveny s tím, že každý budoucí vlastník má možnost možnost již v průběhu realizace si daný byt vybavit dle svého přání a finančních možností.

Možnosti k parkování budou umístěny v suterénu a před jednotlivými domy. Developer už má zájemce o první z nich. „S ohledem na situaci, která momentálně na trhu s realitami panuje, o byty zájem je. V současné době evidujeme šest rezervací. Ve výhledové výstavbě dalších dvou bytových domů evidujeme čtyři rezervace,“ pokračuje K. Skalická.

Další výstavba závisí na zájmu lidí o bydlení

Současně s výstavbou bytových domů probíhá i rekonstrukce budoucího multifunkčního domu s prostory pro komerční využití i nadstandardními byty. „V týdnu proběhne kolaudace přízemí. Ve druhém a třetím patře probíhá výstavba osmi velkometrážních bytů, které budou dokončeny a zkolaudovány v květnu. Celé přízemí je již zamluveno. V levé části bude koupelnové centrum a sortiment dveří, v pravé pak kuchyňský sortiment,“ doplnila K. Skalická.

Výstavba dalších čtyř domů se bude odvíjet od zájmu lidí o bydlení v těchto domech, začne po prodeji všech bytů v již stojících domech. Dalí stavbou pak bude relaxační centrum Fontana, které vznikne přestavbou původních armádních budov.

Bytové domy se nachází v centrální zóně, severně od Zeleného náměstí. Na druhé straně jsou stále tři bývalé štábní budovy, které se městu nedaří prodat. Na konci loňského roku se sice objevil zájemce, ale chtěl si vyjednat podmínky, na které městě nechtělo přistoupit. Například budovy by opravoval několik let a nebyla vůbec záruka, že by je opravil.

Radnice proto podala žádost na dotaci, z které by chtěla financovat demolici. To, zda ji získá nebo ne, by se mělo město dozvědět do konce března. Pak se uvidí, co s domy dál.