Nejdál, měsíc před dokončením, je projekt společnosti Vodohospodářské stavby v Žatci v Husově ulici. Ta ve čtyřech domech naproti regionálnímu muzeu staví čtyřicítku bytů. „Kolaudovat bychom chtěli v říjnu,“ sdělila prokuristka společnosti Radka Mráčková.

V domech jsou byty dispozic 1+KK až 4+KK s obytnými plochami od 31 do 217 metrů čtverečních, střešní apartmány mají terasy. Přibližně třetina bytů je zarezervována, v přízemí vznikají komerční prostory.

Bytové domy a parcely

V místě bývalých spodních kasáren v Žatci pracuje na svém developerském projektu společnost ES Reality. Areál prodal stát v roce 2011, staré objekty pak padly k zemi. Teď v místě vyrůstají bytové domy a připravují se parcely pro individuální výstavbu rodinných domů. „Celá lokalita je rozdělena na obchodní a obytnou část. V obytné zóně plánujeme prodej stavebních parcel, řadových domů, dvojdomků a osm bytových domů. V obchodní zóně, která má rozlohu přibližně 15 hektarů, budou prodejny a občanská vybavenost. V současné době připravujeme první etapu prodeje, která bude zahrnovat prodej 32 parcel pro individuální výstavbu a prodej 12 řadových domů,“ informovala společnost ES Reality.

Součástí proměny areálu bude výstavba kruhového objezdu na silnici Žatec – Bezděkov a nový supermarket Norma.

Majitel bývalých jatek získal od státu pozemky u silnice na Most a Plzeň.
Další krok k obchodům v Žatci. Majitel bývalých jatek získal pozemky u silnice

Třetí zajímavý developerský projekt v Žatci je před spuštěním, půjde o proměnu bývalých jatek v maloobchodní centrum. Areál vlastní společnosti RP Žatec, stoprocentním vlastníkem akcií je firma PORTIN invest. „V místě vznikne maloobchodní centrum se třemi menšími objekty a parkovištěm pro přibližně 60 aut. Současné budovy se odstraní, na jejich místě vyrostou nové. Pokládat se budou také kompletně nové inženýrské sítě,“ sdělil jednatel společnosti PORTIN invest Jindřich Kukačka. „Na podzim letošního roku bychom rádi získali stavební povolení a pak bychom začali s výstavbou nových budov,“ dodal.

Podle jeho dřívějších slov je záměr otevřít obchodní centrum před Vánocemi příštího roku. V místě vzniknou supermarket Billa, obchod s elektronikou a spotřebiči Datart, DM drogerie nebo prodejna chovatelských potřeb Super zoo.

V Lounech chce společnost ES Reality navázat na úspěšný projekt Zahradní město. Nová obytná čtvrť, která se plánuje na východním okraji Loun, vznikne kolem dnešních ulic 5. května, Akátová a Růžová. Desítky nových rodinných domů tentokrát vyrostou v místě, kde se dnes rozkládá pole za parkem generála Fajtla.

Takto by podle vizualizace měla vypadat nová obytná čtvrť Zahradní město 2.
Zahradní město 2. Padesátka parcel pro nové rodinné domy je už zamluvená

„Bezplatné rezervace přijímáme od začátku spuštění projektu, už nemáme žádnou volnou parcelu. Přijímáme rezervace zájemců i do pořadí k jednotlivým parcelám,“ sdělila letos na jaře Deníku jednatelka společnosti ES Reality Kateřina Skalická.

V Lounech se připravují developerské projekty i na opačném okraji města. Jedním z nich je multifunkční komplex Lounské Výšiny společnosti Trading reality. Rodinné a řadové domy a luxusní byty mají vyrůst v místě pole na konci slepé Zeměšské ulice. 

Multifunkční komplex Lounské Výšiny
Lounské Výšiny. Podívejte se, jak bude vypadat nová obytná čtvrť v Lounech

„Součástí projektu bude kromě rezidenčních objektů také kvalitní zeleň, odpočinkové zóny, dětská hřiště a další občanská vybavenost v několika komerčních prostorech. Výhodou bude taktéž dostatek parkovacích míst pro obyvatele komplexu i pro nerezidenty,“ přiblížila obchodní ředitelka společnosti Pavlína Lindnerová.