Žádný velký stavební boom nečeká v příštích letech Kryry. Město sice stavbu nových bytových domů podporuje, peníze na výstavbu ale nemá. Developeři jsou zdrženliví, letos se připravuje dvanáct bytů.

Podporou výstavby nových bytů se netají vedení kryrské radnice. Kromě rodinných domů tak mají, podle plánů, v městečku vznikat i domy bytové. „V současné době se připravuje výstavba dvanáctibytovky v lokalitě Jarní Zahrada. Stavět se bude developerským způsobem, investorem je stavební firma Šilhánek a syn,“ přiblížil Miroslav Brda, starosta Kryr.

To je ale vše. Jiní developeři zatím nejsou, město na stavbu nemá. „Jednoznačně podporujeme developery. Město jako investor neplánuje v budoucnu výstavbu bytových domů, bylo by to velice neekonomické,“ sdělil na dotaz Deníku kryrský starosta.

V minulosti se hlásila společnost AIA Stavoprojekt Karlovy Vary, podle vedení města je ale tato firma nespolehlivá. „Jejich nabídka na výstavbu bytových domů vypadala velmi lákavě, ale svými požadavky nás firma tlačila k riskantním věcem. Po několika našich otázkách ohledně financování a dalšího postupu přestali komunikovat,“ vysvětlil ukončení spolupráce Miroslav Brda.

S výstavbou nových bytových domů mají v poslední době problémy všechna města okresu Louny. Zájem developerů klesá, pro lidi jsou jejich projekty často příliš drahé.