Na zářijové zasedání lounského zastupitelstva přišlo několik desítek občanů s jediným cílem. Chtěli vědět za kolik peněz jim město prodá byty v nichž nyní bydlí jako nájemníci. Zastupitelé po bouřlivém jednání prodej bytů nakonec neschválili.

Rada města navrhla prodej domů z majetku města na Tyršově náměstí, Suzdalském náměstí, v Poděbradově ulici, Karla St. Sokola, Smetanově, Palackého, U Spravedlnosti a na náměstí B. Rejta. „Po prodeji příslušného počtu bytů v bloku by se stanovila cena bytů pro prodej pro současné nájemce. Průměrná cena za plošný metr již prodaných bytů v daném bloku by byla snížena o 40 procent,“ vysvětlila způsob, jakým chtěla radnice byty prodat, tajemnice Městského úřadu v Lounech Renáta Čapková.

To se ale nelíbilo nájemníkům, kteří chtějí vědět konkrétní částku, za kterou jim budou byty prodány. „Nesouhlasíme s takovým postupem prodeje. Cena by se také mohla vyšplhat například až k pěti nebo osmi stům tisícům korun a kde pak máme na koupi vzít finanční prostředky? Chceme, aby byla při prodeji stanovena pevná cena,“ říkali na jednání zastupitelstva nespokojení lounští občané.

Lounským zastupitelům se předložený návrh také nezamlouval. Neschválili ho a vyžádali si jeho přepracování a opětovné předložení. V Lounech se kromě bytů o kterých zastupitelé jednali chystá i prodej dalších bytů. Rada města schválila prodej také v ulicích Dukelská, Štefanikova a Husova. Vedení města chce prodávat také nebytové prostory.