Společnost JTH Group má do konce letošního roku zkolaudovat druhý bytový dům poblíž žateckého obchodu Tesco v lokalitě Klín.

Stavět ho ale ještě nezačala. Pokud tak neučiní, firma by měla městu zaplatit další pokutu.

Kdy společnost JTH začne druhý bytový dům stavět, na dotaz Deníku neodpověděla. Na svých internetových stránkách uvádí, že to bude během července. K tomu ale nedošlo.

Společnost JTH se při koupi pozemků od města před několika lety zavázala, že do 31. prosince 2007 postaví první bytový dům a do 31. prosince 2008 druhý. První dům zkolaudovala počátkem letošního roku s několikatýdenním zpožděním. „Pozemek, který jsme od města koupili ke stavbě bytového domu, měl skrytou vadu, o níž nás město neinformovalo. Jinak bychom tomu přizpůsobili termín dokončení prací. Šlo o staré základy původně plánovaného paneláku v podzemí ještě z doby socialismu. Jejich odstraňování nás zdrželo o více než 20 dní,“ uvedl Jaroslav Třešňák, majitel firmy JTH Group.

Ve smlouvě mezi městem a firmou bylo přitom uvedeno, že na pozemku žádné základy nejsou. Společnost proto odmítá městu zaplatit dvacetimilionovou pokutu za nedodržení termínu kolaudace. Další jednání mezi žateckou radnicí, která trvá na zaplacení, a firmou má proběhnout v září. Druhý bytový dům, jež má být dokončen letos, ale zatím stavět nezačala. Důvodem je zřejmě fakt, že o byty u Tesca není velký zájem. V už postaveném domě je 32 bytů, společnost dosud žádný ale neprodala. „Čtyři byty máme zarezervované,“ uvedl Richard Kastl z JTH Group.

Společnost JTH Group chtěla v lokalitě Klín mezi Husovou a Plzeňskou ulicí na jižním okraji města postavit obchodní a bytové centrum. Zatím realizovala obchod Tesco a jeden bytový dům. Podle záměru tam ale v osmi domech dvou typů mělo být 184 bytů.