Zdroj: DeníkPodnikání manželů Štěpánových v poslední době silně ovlivnila pandemii covidu. Akce nebyly, perníčků pekli daleko méně. „Loni jsme na konci zimy napekli spoustu perníčků, abychom měli na různých předvelikonočních akcích co prodávat. Pak přišel covid a vše se ze dne na den zavřelo. Nějaké perníčky jsme rozdali, něco prodali na internetu, ale většinu jsme museli vyhodit,“ vzpomíná Karel Štěpán.

Přes loňské léto sice akce byť v omezené míře probíhaly, na podzim ale přišly další zákazy a omezení, které trvaly až do letošního jara. Manželům sice přišly kompenzace od státu, paní Štěpánová se ale musela po dlouhých letech nechat zaměstnat. Pracuje pro obec Čeradice.

Pečení perníčků se teď v provozovně u Štěpánů v Čeradicích opět rozbíhá. Se stánkem byli na farmářských trzích v Lounech nebo historické akci v Berouně, chystají se na další, třeba závody terénních aut v Bezděkově u Žatce. „Snad veškerá omezení brzy skončí a budeme se moci pečení perníčků věnovat už naplno,“ přeje si Karel Štěpán. Práce ho i po těch letech stále baví.

S pečením perníčků začala před 25 lety jeho manželka Jitka. Předtím pracovala v zemědělské společnosti nedaleko Žatce, po mateřské dovolené hledala jiné uplatnění. Pečení perníčků se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Když byla na mateřské s druhým dítětem, její manžel, původně vyučený elektromechanik, opustil práci ve věznici Nové Sedlo a začal se perníčkům naplno věnovat také on. „Pečeme je podle receptu mojí babičky, trochu jsme si ho upravili a pořád se snažíme ho zdokonalovat,“ vysvětluje Jitka Štěpánová.

Oba v mládí vyrůstali v Čeradicích, po svatbě se přestěhovali do Žatce. Ve městě s pečením perníčků Štěpánovi začali, v nájmu měli prostory v Dukelské ulici. Jakmile se naskytla příležitost, koupili v Čeradicích objekt bývalé ubytovny pro česáče chmele později předělaný na dílny a přestěhovali se do něj. Nyní v domě na okraji obce bydlí a mají tam i svou provozovnu.

Pečou v ní perníčky různých velikostí a tvarů, většinu z nich zdobí. Podle vlastní fantazie nebo přání zákazníka. „Celý proces pečení trvá čtyři až pět dní. Jeden den rozděláme těsto, které necháváme 24 hodin odležet. Druhý den se peče, další zdobí a čtvrtý, někdy pátý den perníčky balíme,“ líčí Karel Štěpán.

Čeradický zdobený perník, jak se jejich sladký výrobek oficiálně jmenuje, získal už dřív ocenění Regionální produkt Poohří. „Lidé jsou po pandemii natěšeni a naše perníčky kupují,“ pochvaluje si Karel Štěpán.