Objekt čeká oprava a nadále v něm budou byty čtvrté kategorie. Ubytovna je nyní prázdná. Její obyvatelé ji nedávno na nátlak radnice museli opustit. Dlužili městu přes milion korun za nájem a služby, navíc byl v areálu velký nepořádek.

Radnice zvažovala, jestli v areálu ubytovna vůbec zůstane. „Město takovéto zařízení, pokud bude vlastnit byty, potřebuje. Například pokud o náhradním ubytování rozhodne soud při vystěhovávání neplatiče z městského bytu. Ale objevily se i žádosti od sociálně slabších obyvatel o bydlení v takovémto zařízení,“ uvedl Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Radnice si nyní nechává vypracovávat rozpočet na opravu ubytovny včetně samostatné vodovodní přípojky. „Hrubý odhad hovoří o jednom milionu korun,“ řekl Miroslav Legutko, žatecký radní. Po obnově ubytovny se do ní znovu nastěhují lidé, radnice chce ale přísnější režim. „Budou tam probíhat častější kontroly. Také počítáme se správcem, který by v ubytovně bydlel a dohlížel na její chod,“ řekl Erich Knoblauch, starosta města. „Lidé budou muset platit za nájmy a služby a pravidelně uklízet. A ne jak tomu bylo dosud,“ doplnil A. Kassal. Město koupilo ubytovnu Zemědělských staveb v roce 2000 za 910 tisíc korun. Celková investice na vznik 11 bytů vyšla na téměř dva miliony.

Město nechalo vyčistit ubytovnu

Romové nesplnili slib, město je z ubytovny vystěhuje

Žatec řeší neplatící Romy