„Toto cvičení bylo zaměřeno na problematiku případného přičemž se do něj zapojilo hned několik policejních oddělení z Lounska. Prověřovala se koordinace policistů na místě zásahu, ale i činnost pedagogů v případě takto závažné události,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Mareš.

Podobná cvičení jsou reakcí na střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ke které došlo ve čtvrtek 21. prosince 2023 odpoledne v jejím sídle na náměstí Jana Palacha v Praze. Jednalo se o útok střelce, studenta fakulty, který si vyžádal 14 obětí a 25 zraněných, sám útočník pak spáchal sebevraždu. Počtem obětí se útok stal nejhorší masovou střelbou v moderních dějinách samostatného Česka a jednou z nejtragičtějších střeleb v Evropě.

„Doufáme, že se situace podobná té z dnešního cvičení v našem kraji nikdy nenastane, ale je nezbytné, abychom byli na takovou eventualitu připraveni. Cvičení potvrdilo, že složky integrovaného záchranného systému fungují na vysoce profesionální úrovni, ale především, že jsou schopné spolu efektivně komunikovat a koordinovat svou činnost,“ dodal ke cvičení ve škole v Černčicích policejní mluvčí Jakub Mareš.

Mohlo by vás zajímat: Mezi Louny a Cítoliby začala stavba lávky nad dálnicí. Začne sloužit ještě letos

Zdroj: Deník/Petr Kinšt