Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu otevřely v pondělí 15. ledna v Rakovníku České dráhy. Stavba za 57 milionů korun, jejíž součástí je i sklad a zázemí pro zaměstnance, trvala od února do prosince 2017. Využívat se bude také pro opravy a údržby vlaků a lokomotiv, které převážejí cestující po kolejích v okrese Louny.

„Původní opravárenské prostory vybudované pro údržbu parní trakce požadavkům na údržbu nových vozidel nevyhovovaly. Ať už délkou, která neumožňovala opravu ucelené jednotky, tak v některých případech ani vybavením. Nový objekt výrazně zlepšil podmínky. Díky tomu očekáváme zrychlení oprav, zvýšení jejich kvality a spolehlivosti vozidel,“ uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek techniky, servisu a majetku.

V Rakovníku je soustředěno 49 jednotek Regionova. Tedy téměř čtvrtina všech těchto dvouvozových souprav, které České dráhy vypravují ve Středočeském a Ústeckém kraji.

(rp)