Pojďte si s námi zpříjemnit adventní čas a společně si zazpívat koledy tradičně v Městské knihovně Louny. Při celorepublikovém projektu Česko zpívá koledy se 13. prosince v 18 hodin rozezní náměstí, kostely a další místa České republiky. Koná se už posedmé. Pěkný program, který připravíme ve spolupráci se ZUŠ Louny a právě knihovnou, začne v jejím atriu už o hodinu dřív, tedy v 17.00.

Česko zpívá koledyZazpíváme si pět nejznámějších koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši a Štěstí, zdraví, pokoj svatý. Poslední dvě jmenované si v hlasování vybrala sama veřejnost. Zazní také dvě vánoční písně Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Pojďte s námi zpívat

Zapojit se a zazpívat si je ve stejný čas spolu s námi mohou mateřinky, školy, domovy důchodců, mateřská centra a mnozí další. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách denik.cz/cesko-zpiva-koledy, kde pak „rozsvítíme“ hvězdu na mapě České republiky.

Mezi prvními přihlášenými jsou Nemocnice Louny, Veltěže, Lenešice, žatecká ZŠ Jižní, ZŠ Měcholupy nebo poskytovatelé sociální péče v Podbořanech. 

Zpěváci ze všech míst by se neměli při zpívání zapomenout vyfotit a foto zaslat na mail zatecky@denik.cz. Z došlých fotografií totiž vytvoříme celou stranu v tištěném vydání, kde se jistě mnozí najdou.

Česko zpívá koledy. Přidejte se k nám!

Tak jste zpívali koledy v regionu loni:

a tak předloni: