Vychutnat si se svými přáteli a rodinou atmosféru Vánoc při společném zpívání koled - to je smyslem akce Česko zpívá koledy, kterou i letos pořádá Deník v každém okrese České republiky.

Letos poprvé se k projektu připojí i město Louny. Zájemci o společné zpívání a příjemnou předvánoční náladu mohou přijít do atria moderně opravené lounské knihovny. Dnes, ve středu 11. prosince od 17.30 hodin, tam bude připraven zajímavý program. Samotné společné zpívání koled začne v 18 hodin.

Všichni lidé, kteří do knihovny ke zpívání přijdou, tak symbolicky propojí celou republiku. „Koledy se budou totiž v tu samou dobu zpívat ve více než 280 městech a obcích po celé zemi," uvedla Marie Dlouhá, šéfredaktorka centrální redakce Deníků v Praze.

V okrese Louny se k projektu Deníku přihlásil ještě také Domov seniorů Podbořany, takže i tam se dnes večer přesně v 18 hodin začnou zpívat koledy. Kdo to má blízko a nedostane se do Loun, i tam si může přijít zazpívat.

Setkání Česko zpívá koledy v Lounech společně pořádají Žatecký a lounský deník, Městská knihovna Louny a Základní umělecká škola Louny. Moderátorem bude Petr Pidrman z umělecké školy. Zástupci redakce se také zapojí do zpívání. Děkujeme i dalším partnerům akce - firmám Řeznictví Kaderovi, Cukrářství U Nemocnice, Cukrárně a kavárně u Telekomu a Pekařství U Stolínů, které pomohly zajistit občerstvení.

Přijďte si zazpívat do centra Loun a strávit příjemný podvečer! Rádi vás uvidíme! 

Česko zpívá koledy