Obyvatelé Loun si už řadu týdnů stěžují na propadlý chodník v tamní Husově ulici. Věci se konečně daly do pohybu a technická správa v pondělí začne s nápravou.

Na díry v chodníku u pekařství U Stolínů upozornili Deník lidé už na začátku června, od té doby ale nikdo nápravu nezajistil. Místem se přitom kvůli kovovým zábranám téměř nedá projít, například maminka s kočárkem už neprojede vůbec.

„Čekáme jen na pokyn od města a ihned začneme kopat a chodník opravíme,“ řekl v pátek dopoledne Josef Holub z lounské technické správy. Tento pokyn také v ten samý den odpoledne radnice vydala, s pracemi by se tak mělo začít už po víkendu. „V pondělí na to technické služby vletí,“ ujistil Petr Blahout z odboru místního hospodářství lounské radnice, který má řešení problému na starosti.

Proč se ale s rekonstrukcí tak dlouho čekalo? Město se totiž nebylo schopné dohodnout se Severočeskými vodovody a kanalizacemi (SČVK) čí že je propadlá ulice vlastně problém. Úředníci měli vážné podezření, že potíže zavinila porušená kanalizace, která místy vede.

Na místě proběhlo další šetření

SČVK na místě v uplynulém týdnu provedla šetření, stejně jako po vzniku prvního propadu před více než měsícem. I výsledek byl stejný. „SČVK nám sdělila, že kanalizace je v pořádku, propad s ní nesouvisí,“ uvedl pro Deník Petr Blahout. Je tak na městě, aby zjednalo nápravu.

V pořádku zjevně není větší část chodníku. Dvě propadliny vedle sebe jsou přímo u přechodu pro chodce u pekařství, další menší díra je v trávníku u prodejny Kutil. „Stav samozřejmě dál sledujeme a podle našich poznatků propad dál nepokračuje,“ uzavřel P. Blahout z městského úřadu. Rekonstrukce bude o to složitější, že v postižených místech vede kromě kanalizace také plynovod a elektrické kabely, což znemožňuje použití těžké techniky. Dělníci budou muset kopat ručně.