Se ztrátou dvou milionů korun bude v letošním roce zřejmě hospodařit příspěvková organizace Chrám chmele a piva CZ v Žatci, která se stará o stejnojmenný nový turistický projekt ve městě.

Ztrátu pokryjí dotace z rozpočtu města, v září zastupitelé pro Chrám uvolnili dalších 860 tisíc korun na provozní výdaje.

V rámci projektu Chrámu v Žatci vyrostlo turistické centrum s tématikou chmele a piva a vyhlídkovou věží, rozšířilo se sousední chmelařské muzeum, otevřela se nová restaurace, vznikla dětská hřiště, došlo k renovaci klášterní zahrady a opravám řady komunikací. V současné době se ještě dokončuje poslední etapa, která spočívá v rekonstrukci renesanční sladovny v Masarykově ulici.

Projekt vyjde na zhruba čtvrt miliardy korun, drtivou většinu z toho pokryje dotace z Evropské unie. Náklady na provoz Chrámu, kde pracuje osm lidí, mají pokrýt příjmy ze vstupného a z restaurace U Orloje. To se však zatím vůbec nedaří.

„Turistů nejezdí tolik, kolik jsme plánovali. Je těžké je sem dostat,“ řekl zastupitelům Jiří Vent, ředitel Chrámu chmele a piva CZ. Plány hovořily o tom, že letos do Chrámu přijde 20 tisíc návštěvníků. Zatím ale přišlo jen necelých devět tisíc a jelikož se blíží konec sezony, toto číslo už nijak výrazně nevzroste. Oproti předpokládaným dvěma milionům korun ze vstupného se tak očekává, že organizace letos utrží jen 650 tisíc korun.

Chrám chmele a piva v Žatci

→ jde o soubor staveb zaměřených
na turistický ruch s tématikou
pěstování chmele a vaření piva  

→ přes smělé plány ovšem
návštěvníci nepřišli

→ vedení Chrámu čekalo dvacet
tisíc turistů a přišla jich
ani ne polovina  

→ stavba stála čtvrt miliardy korun


Rovněž zisky restaurace U Orloje nejsou zatím takové, jak se plánovalo. Dosud tam přišlo 25 tisíc návštěvníků. Řada z nich ale odešla nespokojená, lidé v Žatci si poměrně často stěžují na příliš pomalou obsluhu. „Máme problém s číšníky, už se jich u nás vystřídalo 24. V jiných hospodách dostane číšník k základnímu platu ještě něco bokem, ale to my dělat nemůžeme, musíme každý výdaj přesně vyúčtovat. Číšník u nás má plat 11 tisíc korun a sehnat pak kvalitního číšníka je problém,“ tvrdí Jiří Vent.

Po zhruba roku provozu minipivovaru, který vyrostl v rámci restaurace U Orloje, se navíc ukazuje jeho energetická náročnost. Při vaření piva se pára chladí studenou pitnou vodou, takže účet za ni dosáhl za půl roku 73 tisíc korun. Rovněž náklady na elektřinu jsou vysoké.

Se ztrátou Chrámu v počátku provozu radnice počítala, do budoucna by ale ráda viděla vyrovnané hospodaření, aby se z něj nestala „černá díra“ pro rozpočet města. „Ředitel Chrámu by se měl snažit, aby hospodaření bylo vyrovnané nebo ještě lépe ziskové. Od toho by se měly odvíjet jeho odměny,“ řekl zastupitel Pavel Aschenbrenner. „Vyrovnané nebo ziskové hospodaření, to je samozřejmě i naše přání,“ reagoval Jiří Vent.