V pátek 1. dubna začne hlavní část letošní sezony v novém Chrámu chmele a piva v Žatci (CHCHP). Zařízení zahájí letní návštěvní období a poprvé otevře například terasu k venkovnímu posezení.

V pátek je 1. duben a to je den, kdy se v celé ČR tradičně otevírá pro návštěvníky na jaro, léto a podzim většina památek a turistických atrakcí. „Čas otevření venkovní terasy a slavnostního zahájení letní turistické sezony jsme stanovili na 10.30 hodin,“ uvedla pro Deník Andrea Riedlová z CHCHP.

Nová atrakce, která má lákat české i zahraniční turisty k návštěvě chmelařské metropole, byla dostavěna v loňském roce a uvedena do zkušebního provozu. Letos najede na plný provoz a otevře pro veřejnost všechny své části. Už od loňského podzimu je otevřena rozhledna nazvaná Chmelový maják, chmelové bludiště, erbovní síň, chmelový orloj a stylová restaurace s vlastním minipivovarem. „Od nové sezony přibude letní terasa a dětská zahrada s mnoha atrakcemi pro nejmenší, například šlapacími vozíky,“ řekla A. Riedlová.

CHCHP nabídne během dubna lidem ve svých prostorách i další akce, například hudební večer (14. 4.) nebo velikonoční trhy (24. a 25. 4.)

Podle agentury ČTK otevřené části Chrámu chmele a piva v loňském zkušebním provozu navštívilo 2500 lidí. Nejnavštěvovanější památkou v Ústeckém kraji je podle ČTK Památník Terezín. Druhé a třetí místo v návštěvnosti vykázaly zoologické zahrady – Podkrušnohorský zoopark v Chomutově a ZOO v Ústí nad Labem.