Nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci – hojně navštěvovaná místní památka, opředená mnoha tajemstvími. Místo láká nejen svým nevyjasněným vznikem, ale především díky zvláštní síle, kterou vyzařuje.

Podle psychotroniků stojí v zóně silné pozitivní energie, která dokáže zbavit depresí, nabít optimismem a radostí ze života. Energie, kterou toto zvláštní místo vyzařuje, prý dokáže pomoci lidem po mozkové obrně, mrtvici či úrazech hlavy.

Unikátní cvičení probíhá každou středu

Je to kouzelné místo pro svatby, koncerty, semináře pod širým nebem – ale nově také pro cvičení jógy a Tantra jógy pro ženy. Unikátní cvičení v zónách v chrámu probíhá v létě každou středu v podvečer. Vedou je zkušení cvičitelé Tantra jógy pro ženy a speciální jógy zaměřené na energetická centra lidského těla – manželé Markéta a Radek Haštabovi.

„Cvičení venku je závislé na počasí, a je-li počasí pěkné, chodí čtyři až šest žen (maximum bylo devět). Nyní v době dovolených cvičíme, i když přijde jedna účastnice. Při nepřízni počasí máme v období prázdnin domluveno cvičení v jednom ze sálů Penzionu Na Pile. Jakmile začne školní rok, opět se přesuneme do příjemného prostředí dětské družiny ve škole v Panenském Týnci. Nicméně stále platí, že pokud i v září bude teplé a vhodné počasí, budeme chodit do chrámu," uvedla Markéta Haštabová. Specializuje se na prvky speciálního cvičení pro ženy Mohendžodáro.

Je dobré jógu cvičit pravidelně

Zájem o cvičení ve školním roce je z pohledu cvičitelů velký. „Chodí či doposud chodilo v průměru 13 žen – uvidíme, jak to bude v září, nicméně poptávka na Facebooku stoupá," spokojeně dodává Radek Haštaba. Ten cvičí se ženami speciální jógu zaměřenou na energetická centra lidského těla a příležitostně OSHO očistné techniky, na které je certifikovaným lektorem. Jak zdůrazňuje, je dobré jógu cvičit pravidelně – pak harmonizuje energii v těle a člověk se stává citlivější, vnímavější a vědomější. „Při cvičení v chrámu pak dochází k vyššímu efektu vnímání energií, efekt se dostavuje vlastně už po prvním cvičení a postupně se prohlubuje," říká cvičitel.

O prázdninách cvičení probíhá vždy ve středu od 17.45 hodin – při hezkém počasí v chrámu, při nepříznivém v uvedeném penzionu.

Alla Želinská