Chrámový letňák, tak se bude jmenovat nové pivo žateckého Chrámu chmele a piva. Bude jeho nejslabší, obsahem alkoholu se dá přirovnat k „desítce". Čepovat se má od začátku května.

Chrám chmele a piva na jméno nového piva vyhlásil soutěž. „Přihlásila se stovka lidí, kteří zaslali několik stovek návrhů," sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce. Nakonec byl vybrán název Chrámový letňák. „Takový název zaslali tři účastníci soutěže Pavel Mencl, Petr Manda a komise pro regeneraci městské památkové rezervace při radě města, která se také zapojila do soutěže," dodal místostarosta.

Cena pro vítěze, 50 piv z Chrámu chmele a piva, se tak rozdělí na třetiny. Nyní se ještě zpracovává etiketa na nové pivo.

Minipivovar Chrámu chmele a piva v Žatci vaří pravidelně tři piva. Dvanáctku Chmelový ležák, jedenáctku Žatecký samec a Chrámové tmavé tmavé pivo s nižší hořkostí tvořené čtyřmi druhy sladu. Žádné pivo neprochází filtrací ani pasterizací. Během roku se v Chrámu vaří i speciální piva. Prodávají se v restauraci U Orloje, která patří do komplexu Chrámu chmele a piva. Loni ji navštívilo přes třicet tisíc lidí.