Areál cihelny v Kryrech na Podbořansku, kde několik let neprobíhá výroba, koupil největší tuzemský výrobce cihelných produktů - společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. V Kryrech zřídila distribuční sklad pro své výrobky a zaměstnává v něm pět lidí.

V nejbližších letech ale plánuje v Kryrech další investice a opětovné najetí výroby. To by mělo přinést práci až 60 zaměstnancům.

Deníku to sdělila Věnceslava Šlechtová, mediální zástupkyně společnosti HELUZ. „Společnost HELUZ zakoupila cihelnu od firmy Cihelny Kryry a.s. během listopadu. Areál bude prozatím využívat především jako distribuční sklad,” uvedla.

Doposud měla společnost své provozy rozmístěné v jižních a severních Čechách a na jižní Moravě. „Koupě cihelny v Kryrech je pro nás významná především z hlediska přiblížení distribuce k regionu západních Čech. Zákazníci zaznamenají i snížení cen v této oblasti vyplývající ze snížení nákladů na dopravu, neboť již nebude nutné expedovat zboží ze vzdálených skladů,” dodal obchodní ředitel Jan Krampl.

Cihelna v Kryrech skončila s výrobou v roce 2008, o rok později byla úplně uzavřená. O práci tehdy přišlo na pět desítek lidí. Nový majitel cihelny uvádí, že v Kryrech v nejbližších letech opět rozjede výrobu. „Po rekonstrukci provozu a obnově výroby, která je plánovaná přibližně do dvou let, by se počet zaměstnanců v Kryrech navýšil až na šedesát,” dodala V. Šlechtová.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roce 1992. Vlastní celkem osm výrobních provozů ve třech lokalitách. V Dolním Bukovsku, kde sídlí také centrála společnosti, je cihlářská výroba, výroba stropních konstrukcí, výroba roletových překladů a výroba cihelných komínů. V Hevlíně u Znojma jsou dva výrobní závody na kompletní cihlářský sortiment a v Libochovicích nedaleko Prahy je cihelna a panelárna. Společnost je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu.

Připomeňte si: Cihelna Kryry už nic nevyrábí, jenom doprodává zásoby