1/3

Láska prochází žaludkem, praví známé a velmi oblíbené rčení. Dvojnásob to platí v polovině února, kdy zamilovaní slaví svůj svátek, den sv. Valentýna. 14. února potěší partnery a partnerky třeba květiny, plyšová srdce, erotické prádélko nebo něco mimořádně lahodného do bříška. Každý má jinou fintu, jiné tajemství, jak sdělit všem chuťovým pohárkům partnera ta nejkrásnější slůvka lásky. Po ovoci voňavým drinkem, hříšně čokoládovým dezertem… Jakou lahůdku připravujete na svatého Valentýna vy? Pošlete nám ten nejlepší recept na dobrotu pro miláčka, podělíme se s ostatními čtenáři.

Recepty posílejte na adresu zdenek.plachy@denik.cz, vystavíme je u tohoto článku. Přivítáme i vaše fotografie jejich realizace, pokud je máte. Ke zprávě nezapomeňte připojit své jméno, příjmení a obec či město, odkud jste.

Máte i nějaké další zajímavé tipy na nevšední valentýnské překvapení pro drahou polovičku? I ty přijímáme a zveřejníme.

Srdce. Univerzální symbol

Svátek svatého Valentýna si každoročně žádá pozornost ve výlohách obchodů i na speciálních menu některých restaurací. V anglosaských zemích se slaví 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, nejvíce stylizované do symbolického tvaru srdce.

Jedním z důvodů šíření tohoto zvyku je jeho veliká komerční úspěšnost. V podstatě vyplňuje období mezi Vánocemi a Velikonocemi. 

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right