Připravovaná obecně závazná vyhláška o povinném trvalém označování psů v Lounech v červnu u zastupitelů narazila. O jeden hlas nebyla schválena. Vedení radnice se ale myšlenky nevzdává a chce se pokusit získat širší podporu u občanů.

„Během léta a podzimu budeme zjišťovat názory občanů na čipování psů. Zároveň budeme dělat osvětu, proč chce město tuto věc zavést," popsala další kroky Renáta Čapková, tajemnice městského úřadu. „Na základě výsledků bude ke konci letošního roku rozhodnuto, co dál. Zda znovu vyhlášku předložíme zastupitelům či nikoli," dodala.

Louny chtějí nařídit povinné označování především kvůli rychlé identifikaci a kontrole zvířat. Například když někoho pes pokouše, bude hned jasné, zda je očkován proti vzteklině. Městská policie by také nemusela tolik neznámých psů vozit do útulku, nově nasmlouvaném až v Buštěhradu za Kladnem, ale rovnou by zjistila, komu patří, a odvezla ho majiteli. K tomu by ovšem strážníci potřebovali čtečky čipů. „Teď je zatím nebudeme pořizovat," uvedla Renáta Čapková.

Graf
Graf dosavadních výsledků ankety, do které se můžete zapojit zde!