Ve středu 18. ledna večer, tedy dnes od 19 hodin, začne v prostorách Apoštolské církve ve Dvořákově ulici v Žatci kurz Manželské večery. Je určený všem párům, které chtějí prohlubovat a zlepšovat svůj vztah. Vedou jej manželé Jiří a Radka Hrádkovi.

„Loni absolvovaly kurz dva manželské páry. Spokojeni byli všichni účastníci, hlavně s pohodovou atmosférou kurzu. Pochvalovali si také, že začali společně znovu a lépe komunikovat o svých různých nedořešených problémech. Letos se zatím přihlásily tři manželské páry, takže máme ještě jedno volné místo s ohledem na velikost místnosti, ve které bude kurz po dobu osmi týdnů probíhat. Termíny jsou stanovené zatím na středy od 19 hodin, což nejlépe vyhovuje dosud přihlášeným účastníkům.“ řekl Jiří Hrádek.

Přihlásit se mohou manželské páry, ale i lidé úředně nesezdaní, kteří spolu žijí jako druh a družka. Každé setkání začíná občerstvením formou švédského stolu, následuje promluva, po které mají manželé příležitost si spolu soukromě popovídat o tématu večera i o důležitých otázkách, na které ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Vše probíhá v příjemném prostředí a přátelské atmosféře.

Soukromí každého páru je respektováno. „Skupinová diskuse není součástí kurzu, o svém vztahu nemusíte nikomu dalšímu nic říkat. Vše je na vašem svobodném uvážení,“ uvedl J. Hrádek.

Konflikty, rodiče, dobrý sex, večeře…

Kurz je založen na křesťanských principech a je určen jak pro páry, které se považují za křesťany, tak i pro ty, které se za křesťany nepovažují. Kurz přinesl užitek mnoha dvojicím z obou skupin.

Tématické názvy jednotlivých večerů letošního kurzu jsou: vybudovat pevné základy, umění komunikace, řešení konfliktů, síla odpuštění, rodiče moji a rodiče partnera, dobrý sex, láska v akci a na konec je přichystána slavnostní závěrečná večeře.

Alena Dukátová