Kuriozní zásah si připsali strážníci městské policie v Žatci. Z cirkusu Metropol, který je v současné době na hostování ve městě v Malínské ulici, utekli v pondělí 5. června v poledne čtyři velbloudi. Strážníci je chytili mezi panelovými domy nedalekého sídliště spolu se zaměstnancem cirkusu. "Zavolali nás lidé z blízkých paneláků. Když strážníci přijeli na místo, zaměstnanci cirkusu velbloudy už chytali. Takže jim strážníci jen asistovali. Během chvíle je chytili, zvířata žádnou škodu nezpůsobila," sdělil Miroslav Solar, ředitel Městské policie v Žatci.

Velbloudi se pohybovali mezi žateckými panelákyZdroj: MP Žatec

Velbloudi se pohybovali mezi žateckými paneláky.  foto: MP Žatec

Strážníci v Žatci nemají o podobné kuriozní odchyty nouzi, nedávno chytali vietnamské prase na zahradě domu v Chomutovské ulici. To skončilo v útulku v Jimlíně. Před časem je zaměstnávali pávi, kteří několikrát unikli z Klášterní zahrady.

K uteklému zvířeti byla v Žatci povolána také Policie ČR. Z areálu bývalých jatek utekla rozrušená kráva, která se pohybovala po frekventované silnici Most - Plzeň. Policista ji na místě zastřelil služební zbraní.

Strážníci vietnamské prase nakonec chytili
Po zahradě pobíhalo zatoulané prase, chytili ho strážníci