Známá pravda říká, že když se pije, musí se i jíst. V tomto případě je samozřejmě řeč o alkoholu, který v kombinaci s prázdným žaludkem umí natropit pěknou paseku. Pokud chcete při silvestrovské oslavě něco vydržet a neprobudit se ráno jako přejetí tankem, je potřeba se pořádně najíst. Máte nějaké osvědčené pomazánky nebo třeba pečené chuťovky? Chystáte na noc něco teplého do žaludku? Pošlete nám ten nejlepší recept na silvestrovské pohoštění, podělíme se s ostatními čtenáři.

Recepty posílejte na adresu zdenek.plachy@denik.cz, vystavíme je u tohoto článku. Přivítáme i vaše fotografie jejich realizace, pokud je máte. Ke zprávě nezapomeňte připojit své jméno, příjmení a obec či město, odkud jste.

Máte nějaké další zajímavé vychytávky na pohodové strávení silvestrovské noci nebo tipy na vyprošťovák, který vás na Nový rok postaví na nohy? I ty přijímáme a zveřejníme.

Základem je mastné

Naprostým základem je před večírkem se najíst a v jeho průběhu také s mírou "zobat". Měli byste si dát něco mastného, dobrým bojovníkem s alkoholem je také vitamin C.

Nejjednodušším a zároveň velmi efektivním způsobem, jak tělu dodat, co potřebuje, je například obložená mísa z nakrájených uzenin. Klobásek, zauzeného boku a podobně. Těžším kalibrem je pak "popůlnoční" gulášek nebo samuraj s chlebem.