Značky nedají lidem spát

Louny - Někteří občané Loun stále mají výtky proti zjednosměrnění desítek ulic v Lounech, ke kterému došlo v létě loňského roku. Chtějí, aby radnice vyslyšela jejich stížnosti a začala situaci vážně řešit.

Památku milovníka hudby připomíná nová pamětní deska

Brloh - V Brloze na Lounsku byla odhalena pamětní deska hudebního skladatele a zakladatele cítolibské skladatelské školy Václava Jana Kopřivy. Deska je umístěna na rodném domě známého brložského rodáka, kterým je bývalý vodní mlýn. Slavnostního ceremoniálu se ujal skladatel a hudební vědec Zdeněk Šesták. Deska byla odhalena u příležitosti 220. výročí úmrtí tohoto hudebního velikána.

Čtyřproudová silnice kolem zóny Triangle bude hotová až v září

Žatecko - Čtyřproudová silnice R7 Praha – Chomutov kolem zóny Triangle na Žatecku nebude dokončena tento měsíc, jak bylo původně v plánu, ale až v září. Deníku to sdělil Roman Kluzák, specialista komunikace Ředitelství silnic a dálnic, s tím, že zhruba šestikilometrový úsek silnice Praha – Chomutov bude otevřen společně s navazující stavbou mimoúrovňové křižovatky se silnicí I/27 Most – Žatec. Další úsek na R7, který se nyní buduje, obchvat Sulce na Lounsku, má být otevřen příští rok.

Favorité ve fotbalové III. třídě nezaváhali

Okres Louny - Vítěze fotbalové skupiny A, mužstvo Dobroměřice B, doplní do přeboru vítězové zbývajících dvou skupin, Domoušice B a Buškovice.